CERAMICZNE WARSZTATY Z ARTYSTAMI Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W DĘBLINIE

05 MARCA W GRUPIE PSZCZÓŁKI ZAWITALI ARTYŚCI PANI ANIA KRAWCZAK I PAN GRZEGORZ GORDAT Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W DĘBLINIE.

Podczas zajęć dzieci miały okazję „dotknąć” historii ceramiki. Poznały  metody formowania gliny: formowanie z kuli, wałeczkowanie oraz tworzenie z plastra. Przedszkolaki zapoznały się z materiałem, wyrabiały glinę, dowiedziały się, że musi ona nabrać ciepłoty ciała, że „dębieje”, kiedy wysycha. Dowiedziały się jak naruszać strukturę gliny oraz sklejać poszczególne elementy przy pomocy „szlamu”. Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania, to również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy. Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Efektem naszej zabawy z gliną  pod czujnym okiem Pani Ani i Pana Grzegorza są piękne ZAJĄCZKI I SŁONIKI. które pojechały do Miejskiego Domu Kultury do wypalenia.