Symbole narodowe

Temat dnia: SYMBOLE NARODOWE

• „Znak” – słuchanie wiersza i rozmowa na temat godła Polski.

Podczas recytacji należy wskazać godło (załącznik nr 1)

„Znak”

Maria Łaszczuk

Czy ty wiesz, jaki to znak:

w czerwonym polu

biały ptak?

– Wiem –

odpowiedział Jędrek mały –

to jest znak Polski:

Orzeł Biały.

Rodzic zadaje dzieciom pytania do wysłuchanego utworu:

O jakim znaku jest mowa w utworze?

Jak miało na imię dziecko, które podało nazwę tego znaku?

Jak wygląda godło Polski?

Gdzie na co dzień można zobaczyć godło Polski?

• Orzeł i gniazdo” – zabawa ruchowa.

Dziecko układa gniazdo  (kształt koła) w dowolnym miejscu na dywanie z gazet lub klocków.

Podczas piosenki „Mały Polak, przedszkolak” (załącznik nr 2) dziecko-orzeł porusza się po dywanie, machając rękoma niczym ptak skrzydłami. Gdy rodzic zatrzymuje nagranie dziecko-orzełląduje (przykuca) w swoim gnieździe.

Działalność plastyczna:

Dzieci pięcioletnie

• „Orzeł Biały” – praca plastyczna wykonana techniką „orgami płaskie”- doskonalenie czynności grafomotorycznych.

Niezbędne materiały: karton w kolorze: czerwonym, białym, żółtym, nożyczki, klej, różnej wielkości przedmioty do odrysowania kół.

Przed przystąpieniem do wykonania pracy plastycznej,  proponuję obejrzenie filmiku instruktarzowego, ukrytego w poniższym linku:

Dzieci czteroletnie

„Orzeł Biały” – praca plastyczna – kolorowanie godła – rozwijanie czynności manualnych rąk (załącznik nr 3)

Zachęcam, aby zdjęcia prac wykonanych przez dzieci, przesyłali Państwo na adres e-mail naszej grupy: przedszkolemd1@wp.pl

Życzę miłej i przyjemnej zabawy