Wycieczka do Radomia

W dniu 11 października dzieci z grup
„Leśne Ludki” oraz „Mądre Sówki”
udały się na wycieczkę do Radomia.
Plan wycieczki obfitował w wiele ciekawych atrakcji.

Najpierw, udaliśmy się do Restauracji „MammaLeo” na warsztaty kulinarne połączone

Następnym punktem wycieczki było zwiedzenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.
Przed głównym wejściem na lotnisko czekał na nas pan Zbigniew – tata Filipa oraz dwie przewodniczki Pani Janina Swat oraz Pani Monika Malarczyk. Dzieci miały okazję obejrzeć samoloty znajdujące się w hangarze, mogły poczuć się jak prawdziwi piloci i zasiąść za ich sterami. Pani Janina bardzo ciekawie przekazała dzieciom wiedzę, po której większość chłopców deklarowało, że w przyszłości zostanie pilotem a dziewczynki stewardessą. Zwiedziliśmy Izbę Pamięci, poświęconą historii lotnictwa, obejrzeliśmy znajdujące się w niej eksponaty oraz wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Dziękujemy tacie Filipa oraz paniom za miłą atmosferę i oprowadzenie nas po lotnisku.

Ten dzień zapisze się w naszej pamięci jako szczególny, obfitujący w wiele wrażeń.